Skip to main content
img
Powered by rSchoolToday
Advertise With Us
Team District region  state   Individual Champions
Boys 1960 6th no          at Burke Lake  
Boys 1961 4th              
Boys 1962 6th region 4th     District/Conference
Boys 1963 8th meet       JoEllen  Cameron 1979
Boys 1964 4th held 8th     Joan  Humphries 1980
Boys 1965 4th         Julie Leonard 1981
Boys 1966 4th 5th 11th     Nicka Rippey 1991
Boys 1967 ?         Mark King 1993
Boys 1968 ?         Dana Coons 1994
Boys 1969 5th         Dana Coons 1995
Boys 1970 3rd 7th 11th     Megan Ginley 2002* at Ft. Belvoir
Boys 1971 ?         Matt Calem 2012
Boys 1972 4th 11th       Laura Sullivan 2012
Boys 1973 4th 10th       Amanda Swaak 2014
Boys 1974 >4th 16th       Devon Williams 2015
Boys 1975 3rd 15th       Sean Grimm 2015
Boys 1976 2nd 14th       Sean Grimm 2016
Boys 1977 3rd 10th       Chamberlain Zulauf 2017
Boys 1978 4th >12       Kevin Murphy 2018
Boys 1979 7th              
Boys 1980 4th 14th            
Boys 1981 2nd 9th            
Boys 1982 3rd 4th 5th Sean 36, Brian 51,  Danny 68, Mark 69, Fritz 79, Wally 89,
Boys 1983 2nd 8th         Regional
Boys 1984 4th X       Julie Leonard 1981
Boys 1985 3rd 9th X Brian 7th      
Boys 1986 2nd 9th            
Boys 1987 3rd >12            
Boys 1988 2nd 6th X Billy 22nd Chris 47th      
Boys 1989 3rd 8th            
Boys 1990 3rd 7th            
Boys 1991 2nd? 9th            
Boys 1992 3rd 5th            
Boys 1993  1st 53pts 4th 5th Gerard 44, Meyer 48, Sanders 51, Mark 72, Payton 76
Boys 1994 2nd 8th            
Boys 1995 2nd 10th            
Boys 1996 2nd 7th            
Boys 1997 2nd 10th            
Boys 1998 4th 12th            
Boys 1999 6th              
Boys 2000 6th              
Boys 2001 2nd 11th            
Boys 2002 1st 32pts 8th            
Boys 2003 2nd 10th Andrew 29th      
Boys 2004 4th 13th            
Boys 2005 5th              
Boys 2006 7th              
Boys 2007 6th   Corey 63rd      
Boys 2008 7th              
Boys 2009 4th 13th            
Boys 2010 3rd 12th            
Boys 2011 5th              
Boys 2012 5th   Matt 13th      
Boys 2013 2nd 11th Matt 7th      
Boys 2014 2nd 12th            
Boys 2015 1st 19pts 2nd 2nd   Sean 19, Zach 25, Chamberlain 32, Patrick 33, Conner 36
Boys 2016 1st 22pts 1st 51 pts 1st   63 points Sean 7,  Zach 11, Patrick 18, Chamberlain 21, Kevin 38
Boys 2017 1st 40pts 2nd 8th          
Boys 2018 2nd 5th            
 
Team District Region  State        
Girls 1979     X Joellen 10th      
Girls 1980 1st 24pts 4th 3rd Joan 7  Delores 16 Joellen 19 Lisa 34 Julie 69
Girls 1981 2nd 5th X Julie 7th  Mary 17th      
Girls 1982 2nd 5th X Julie 18th       
Girls 1983 2nd 3rd 4th   Claire 22, Lisa 26, Mary 35, Beth 70, Debbie 75  
Girls 1984 3rd 7th            
Girls 1985 2nd 5th            
Girls 1986 2nd 5th            
Girls 1987 4th >12 X  Andrea L. 5th      
Girls 1988 3rd 9th X  Andrea L. 2nd      
Girls 1989 ?              
Girls 1990 4th ? x  Ashley C. 27th      
Girls 1991 ? 7th            
Girls 1992 5th              
Girls 1993   >3              
Girls 1994 1st 33pts 7th            
Girls 1995 3rd 10th X Dana C. 41st      
Girls 1996 3rd 10th X Dana C. 95th      
Girls 1997 4th 12th            
Girls 1998 7th              
Girls 1999 ? 12th            
Girls 2000 2nd 8th            
Girls 2001 2nd 10th Nicka R. 18th      
Girls 2002 1st 27pts 8th            
Girls 2003 6th              
Girls 2004 4th 12th            
Girls 2005 3rd 9th            
Girls 2006 3rd 11th            
Girls 2007 6th              
Girls 2008 5th              
Girls 2009 4th 13th            
Girls 2010 3rd 10th Anna S. 20th      
Girls 2011 2nd 10th            
Girls 2012 1st 49pts 11th            
Girls 2013 2nd 8th Amanda  12th  Morgan 22nd    
Girls 2014 1st 24pts 2nd 3rd  Devon 6 Amanda 10 Morgan 13 Laura 28 Cate 45
Girls 2015 1st 19pts 2nd 3rd   Morgan 15, Jeana 18, Katie 21, Campbell 22, Devon 23  
Girls 2016 1st 36pts 2nd 3rd   Katie 16, Merrill 18, Anna 28, Elizabeth 42, Jeana 46  
Girls 2017 1st 27pts 1st 75 pts 4th          
Girls 2018 2nd 2nd